- IN SIGHT – Полум'яні новини в полі зору - https://informnapalm.org/blog -

Російські ЗМІ повідомили про закриття “Львівського метро”. Мабуть, пам’ятають про операції Українського кіберальянсу

Як повідомляє 24 канал, [1] російські ЗМІ сконфузились повідомленням про львівське метро, написавши, що через коронавірус закриють метро у Львові (+ скрін видачі новин [2] російського пошуковика Яндекс).

Але у Львові ніколи не було метро. Львівське метро – це старий мем. Та, мабуть, на свідомість росіян найбільш вплинули жартівливі відеороліки Ukrainian Cyber Alliance. На цих відео хактивіст у масці з фільму “Хто я” нібито їхав у Львівському метро і робив різні звернення до глядачів.

У 2016-2017 роках вийшла ціла серія таких відео “з Львівського метро”. Деякі з них, навіть, були показані в новинних сюжетах телеканалів.

Давайте згадаємо ці відео, раз вже російська пропаганда через коронавірус сконфузилась з “Львівським метро”.

Перше звернення FalconsFlame і Trinity з якого все починалося

Операція #opDay28 [3]

Операції #opMay18 [4]та #OpMay9 [5]

SurkovLeaks

Ну і звісно “вішенкою на торті” для росіян стала зухвала операція українських хактивістів, яка стала відома світу як SurkovLeaks [6].
Тоді в жартівливому відео хактивісти сказали, що “за допомогою шахтарів Донбасу прорили нову гілку львівського метрополітену прямо під кабінети кремлівських чиновників”.

Загалом було ще багато перемог Українського кіберальянсу, які жартівливо представлялися чи анонсувалися у відео “з львівського метро”. Частина цих перемог увійшла в короткометражний домументальний фільм про хактивістів UCA [7], який зробила міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm.

Політичні репресії проти активістів UCA в Україні в 2020 році

26 лютого 2020 деякі активісти Українського кіберальянсу дали прес-конференцію [8] з приводу обшуків та вилучення у них комп’ютерної техніки. Активісти пов’язують ці дії з політичними репресіями через критику капітуляційних рішень української влади.

Але боротьба триває і по таким обмовкам російських ЗМІ про “закриття львівського метро” видно, що минулі операції Українського кіберальянсу вже на підсвідомому рівні викликають жах у агресора.

Згадував Роман Бурко [9] для блога на IN Sight.