- IN SIGHT - https://informnapalm.org/blog -

ОС ПОСТІЙНО ФІКСУЮТЬ ПОРУШЕННЯ ОКУПАНТАМИ МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА

Російський окупаційний контингент на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей постійно застосовує заборонене Мінськими угодами озброєння та регулярно порушує Міжнародне гуманітарне право.

 

 

Про це в ексклюзивному інтерв’ю розповів командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський.

 

На запитання журналістів «чи траплялися останнім часом випадки застосування окупаційними військами забороненого Міжнародним гуманітарним правом озброєння?» командувач зазначив: «Такі випадки фіксуються постійно. Це стосується, як фактів виявлення протипіхотних мін, так і засобів осліплення, які пошкоджують сітківку ока».

«Якщо ж говорити про застосування забороненого Мінськими угодами ОВТ, то це доволі часте явище з боку противника. Боєприпаси заборонених калібрів використовуються окупаційними військами регулярно, як і прийоми та способи дій, що йдуть в розріз не лише з міжнародним гуманітарним правом, але й з елементарними поняттями людяності та честі. Як, наприклад, стрільба забороненими Мінськими угодами калібрами з позицій неподалік житлових районів», – додав О.Сирський.

 

 

Командувач Об’єднаних сил відзначив, що здебільш окупанти використовують відомі українським силам методи ведення бойових дій з певними нововведеннями, пов’язаним із застосуванням БПЛА та високоточного озброєння. 

 

190705 na zakhysti hromadyan Ukrayiny 3

БПЛА “Орлан-10” російських окупаційних військ, що був збитий в районі населеного пункту Боровське 13 жовтня 2018 року екіпажем гелікоптеру Мі-24 зі складу ОС

 

При цьому відмічається досить рідке застосування танкових підрозділів, що може бути пов’язано з великою ймовірністю знищення ворожої бронетехніки протитанкістами ЗСУ, які зараз мають достатньо велику кількість сучасних ПТРК.

 

«Якщо ж охарактеризувати сучасний стан дій, то слід відзначити, що танкові підрозділи застосовуються достатньо рідко, зазвичай для посилення передових підрозділів у складі бронегруп. Останній раз після тривалої паузи танковий обстріл з боку противника відбувся на початку червня 2019 року», – відзначив Олександр Сирський.

А ось заборонену Мінськими домовленостями артилерію російські окупаційні війська застосовують постійно.

 

«Чергові артилерійські підрозділи застосовуються противником проти Об’єднаних сил переважно у темний час доби практично на всіх напрямках. Серед них – мінометні розрахунки, самохідної гаубичні артилерійські батареї та протитанкові взводи. Така тактика, передусім, пов’язана з бажанням окупаційних сил приховати свою злочинну діяльність від спостерігачів Місії ОБСЄ, як працюють лише в денний час», – зазначив командувач ОС.

 

190705 na zakhysti hromadyan Ukrayiny 8

У ході слідчих (розшукових) дій в зоні проведення ООС Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України постійно виявляються докази російської агресії проти України. На фото виявлені після обстрілу позицій Збройних Сил України в с. Широкине Волноваського району Донецької області, який вівся 12.02.2019 з тимчасово окупованої території Донецької області, уламки російського артилерійського 152 міліметрового керованого боєприпасу ЗОФ39 «Краснополь» / Фото: Генеральна прокуратура України [1]

 

Нагадаємо, що одним з останніх грубих порушень Міжнародного гуманітарного права був скоєний окупаційними військами 1 липня ц.р. обстріл санітарного автомобіля HMМWV, який виконував завдання з евакуації та порятунку пораненого військовослужбовця із взводного опорного пункту. Внаслідок обстрілу (ймовірно з ПТРК) загинули військовослужбовці ЗСУ: водій санітарного автомобіля старший матрос Сергій Майборода та санітарний інструктор медичного пункту, кавалер ордену «За Мужність», сержант Ірина Шевченко.

 

 

Варто також додати, що противник застосовує ПТРК й для знищення елементів системи спостереження, «яка для окупантів створює великі проблеми».

«За допомогою цієї системи ми не лише бачимо їх на значній відстані, а й фіксуємо скоєні порушення. Тому особливу настирливість противник показує у спробах знищення наших оглядових камер спостереження», – пояснив Олександр Сирський.

«Однак, хочу зазначити, що ці спроби є марними, і фіксація дій противника здійснюється постійно в режимі реального часу. Для цього ми використовуємо не лише стаціонарні камери відеоспостереження, а також засоби повітряної, космічної та інших видів розвідки», – додав він.

«Ця інформація допомагає нам своєчасно реагувати на зміни обстановки, а також поповнювати доказову базу незаконної діяльності російських окупаційних військ. Ці докази вже використовуються українськими дипломатами при поданні в міжнародні інстанції позовів проти РФ і в недалекому майбутньому будуть використані в міжнародному військовому трибуналі. Завдяки такій базі кожен злочинець отримає вирок за скоєні ним на українській землі злочини!», – наголосив командувач Об’єднаних сил.

 

Дізнатись більше – читайте інтерв’ю з  командувачем ОС: 

Источник [2]

.