- IN SIGHT - https://informnapalm.org/blog -

Порада журналістам: як нейтралізувати заяви Коломойського про “громадянський конфлікт” по стандартам BBC

Сьогодні багато новинних ЗМІ транслюють маніпулятивну заяву колишнього (але це не точно) бізнес-партнера і покровителя президента Володимира Зеленського олігарха Ігоря Коломойського. Ця заява буквально обурила людей та взірвала соцмережі. У відповідь на неї засновник та головний редактор сайту міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm дав у своєму пості пораду журналістам як “за стандартами BBC” було б корисно надавати у такі заяви і іншу точку зору з посиланням на найбільшу відкриту інформаційну базу даних російської військової агресії проти України. 

Олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю журналу НВ [1] назвав війну на Донбасі «внутрішнім громадянським конфліктом». За словами Коломойського, конфлікт на Донбасі «ніким не інспірований, ніякою Росією»

[2]

Так сталося, що олігарх Коломойський у своїй провокативній заяві торкнувся тематики, яку спільнота InformNapalm досліджує вже більше 5 років поспіль і має значні досягнення у документуванні доказів провідної ролі РФ у війні проти України.

Роман Бурко так прокоментував ситуацію:

Ігор Коломойський свідомо викривляє інформацію про визначальну та керівну роль російських військ у війні проти України!

І це він робить вже системно і неодноразово, нав’язуючи у ЗМІ свої хибні наративи, дуже зручні для російської пропаганди.

Щоб довго не розписувати, я просто дам вам в якості залізного аргумента посилання на інтерактивну базу даних розслідувань нашої міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm [3]

🔥 https://informnapalm.org/db/russian-aggression/ [4]

Ця база систематизує за підрозділами та типами техніки більше 1800 наших розслідувань по КАДРОВИМ російським військовим. Вона ведеться 6 мовами світу.

Звісно, це крапля в морі, але це єдина у світі “крапля” такого масштабу, що є у відкритому доступі. Там зазначений 51 тип техніки ЗС РФ, яка точно не могла бути трофейною і/або є новітніми зразками, керувати якими не зможе жоден місцевий житель. У базі відображені 98 військових формувань Росії, зі складу яких відряджалися офіцери та солдати на війну проти України. Загалом нами встановлені із конкретною доказовою базою більше 2500 прізвищ і особистих даних російських військовиків.

Додайте цю базу собі у закладинки. Бо коли пан Коломойський чи хтось з його міньйонів нової влади черговий раз почне робити заяви про “внутрішній конфлікт”, їх треба одразу закидати і випалювати конкретними фактами.

Доречі, це і для журналістів буде корисно в межах представлення двох точок зору, у кожну статтю зі скандальними заявами про “громадянську війну” додавати:

“А ось у волонтерів міжнародної спільноти InformNapalm зовсім інша думка щодо ролі Росії у війні і вони її аргументують конкретною доказовою базою [посилання [5]]”.

Інформаційна війна – це складний процес, в який дуже часто свідомо або несвідомо втягнуті журналісти. В данному випадку InformNapalm дає дуже дієвий інструмент для контраргументації, яку бажано використовувати журналістам, щоб не ставати пасивними заручниками ретранслювання хибних та викревлених сенсів, що зручні російській пропаганді.

Читайте також: Державна зрада “по-домашньому”: шпигун Єжов вийшов з-під варти. InformNapalm раніше писав як він працював в інтересах Росії [6]


[7]Проект IN SIGHT [8] – полум’яні новини в полі зору. Це проект українського новинного агрегатору від спільноти InformNapalm. Ми плануємо розміщувати цікаві новини та блоги в цей окремий розділ сайту, щоб не змішувати їх з основними розслідуваннями нашої команди. Вважаємо, що такий новинний агрегатор буде також цікавий та корисний для наших читачів.