5 років тому, у травні 2015 року за ініціативи Уряду України та Українського інституту Національної пам’яті були створені серії коротких україномовних відеоісторій про роль та місце України, як держави-переможниці, у Другій світовій війні. Ці відео розповідали як українці у лавах Об’єднаний націй перемогли агресора. Режисером відео став Олесь Санін.
Коли волонтери InformNapalm з різних країн світу побачили ці відео, ми вирішили, що їх обов’язково варто перекласти та поширити іноземними мовами. Після деяких узгоджень з правовласниками, нам дозволили це зробити. Так на волонтерських засадах вийшли 9 відео, озвучені англійською, німецькою, польською, французькою та кримськотатарською мовами. До перекладу та переозвучення роликів крім волонтерів InformNapalm з різних країн тоді долучилися журналіст Володимир Сологуб та заслужений артист АР Крим Ахтем Сеїтаблаєв.
Сьогодні, 8 травня, у День пам’яті та примирення, ми нагадуємо про ці відео, які можна і треба популяризувати у світі. Поширювати їх українською та іноземними мовами у соцмережах.
Післямова
Зараз в Україні йде нова війна із російськими загарбниками. Вона не така масштабна для світу, але не менш болюча для українських родин, які відчули її наслідки на собі. Раніше травневі дні 8 та 9 травня ми згадували зі словами «Ніколи знову». Але це «знову» вже настало. В Україні вже 7-й рік іде війна, частина території окупована, а агресор продовжує спроби захопити ще більше українських земель, вбити ще більше українців. Світ має пам’ятати і минулі жахи війни, і сучасні. Згадати, що Росія, як правоприємниця СРСР, не була покарана за сприяння у розв’язанні Другої світової війни, за розділ Польщі, окупацію східної Європи. СРСР завчасно перейшов на інший бік протистояння, звісно великою кров’ю звичайних громадян зайняв місце серед переможців Третього Рейху, тож всі наслідки війни десятиліттями спокутувала Німеччина, а сучасна Росія і досі ходить парадами з помаранчево-чорними стрічками та вигукує лозунги: «Можем повторить». І повторюють…несуть смерть, горе та війну до сусідніх країн. І тільки об’єднавшись та покаравши Москву за її злочини Європа зможе дихати вільно.
No Responses to “Плейлист з 9 відеоісторій українців у Другій світовій війні різними мовами до 8 травня”