
Розпочнемо з того, що у 2022 р. Офіс Міністрів України затвердив постанову, що безпосередньо зачіпає перебіг процесу будівництва приватного житла, зокрема, режиму отримання та надання реєстрації та дозволів. Наказ функціонує в період воєнного стану, а також протягом 1-го року після його скасування/припинення. Розберемо детальніше, який потенціал розкриває ця постанова уряду в галузі будівництва.
Можливості у будівництві під час військового стану
Вищезазначене рішення виходить з того, що відповідно до містобудівної документації на рівні регіону/району (або функціонального визначення ділянок без таких документів) архітектурний паспорт не потрібен для будівництва споруд з такими характеристиками:
- індивідуальні житлові будинки;
- садовий будинок;
- заміський будинок;
- будівлі та споруди не вище другого поверху.
При цьому зареєстровані архітектори або інженери-проектувальники, які займаються розробкою та проектуванням, повинні завантажити відповідний план наміру забудови земельної ділянки в єдину національну електронну систему в розділі «Будівництво».
Ті самі умови закону передбачають розгляд електронних звернень протягом 10 днів з моменту реєстрації з умовним наданням градобудівного дозволу та обмеженнями забудови конкретної ділянки або відмовою у погодженні відповідним органом. У протилежному випадку проектування споруди, що будується, може здійснюватися згідно з містобудівною документацією обласного/районного рівня та зазначенням обмежень у використанні земель, затверджених містобудівними умовами та обмеженнями закону «Про охорону культурної спадщини».
Як зазначає влада, таке рішення має потенціал для прискорення реконструкції та капітального ремонту пошкоджених будівель, а також будівництва нових будівель.
Яке житло варто спорудити у 2023?
Розібравшись та переконавшись у доступності будівництва приватного будинку, ви, як імовірний власник майбутнього будинку, розглянете концепцію та матеріали, які можна обрати для його будівництва. Варто враховувати той факт, що технологій предостатньо для 2023 року, а з роками їх стане ще більше, але потрібно вибирати ефективні та функціональні варіанти, які дадуть вам безпечне та довгострокове житло.
Тому, за порадою експертів, пропонуємо проаналізувати детальніше:
- будинок із газобетону;
- цегляний будинок;
- модульний будинок;
- дерев’яний будинок;
- каркасний будинок.
Формування ціни вашої споруди
Справжнє питання полягає в ціноутворенні та остаточних цінах на майбутній будинок. Ціни формуються на основі різноманітних факторів, серед яких:
- Потреби геолого-геодезичних досліджень;
- Вибір фундаменту для будинку;
- Закупівля будівельних матеріалів за обраною технологією;
- Види підлог і покрівлі, монтажні роботи;
- Загальний обсяг будівельно-ремонтних робіт.
Насамперед важливо розуміти, наскільки залежить комфорт вашого майбутнього житла від якості його будівництва. Саме тому ми рекомендуємо звертатися до професіоналів будівельних компаній, які зможуть взяти на себе відповідальність за вдале будівництво та нададуть відповідні гарантії.
No Responses to “Будівництво приватного будинку в Україні в 2023: військовий стан, вартість, особливості”