• Languages
Language (Українська)
  • Українська (UA)
  • Русский (RU)
  • English (EN)
  • Deutsch (DE)
  • Français (FR)
  • Español (ES)
  • Беларуская (BY)
  • Български (BG)
  • Polska (PL)
  • Čeština (CZ)
  • Slovenský (SK)
  • Lietuvių (LT)
  • Latvijas (LV)
  • Nederlands (NL)
  • Português (PT)
  • Italiano (IT)
  • Svenska (SV)
  • Norsk (NO)
  • Dansk (DK)
  • ქართული (GE)
  • Română (RO)
  • Magyar (HU)
  • Ελληνικά (EL)
  • Deutsch (AT)
  • العربية (AR)
  • Türkçe (TR)
  • Azərbaycan (AZ)
  • Татарча (TAT)
  • 日本語 (JP)
  • 中文 (CN)
  • 한국어 (KR)

Logo

support informnapalm
Navigation
  • Головна
  • Новини
    • Донбас
    • Крим
    • Сирія
    • Світ
    • Аналітика
    • Інше
    • INsight НОВИНИ
    • Магда. СвітОгляд
    • ПолітТло
    • Блог
  • Мапи
    • УкрМонітор
    • Сили вторгнення
    • Карта населених пунктів
    • Точна карта розмежування
    • Пролив Босфор
    • Мапа COVID-19
  • Бази даних
  • Інфографіка
  • Про InformNapalm

Мандат місії ОБСЄ в Україні продовжили ще на рік. Важливі факти та свідчення

on 31.03.2021 | | Донбас | Новини | Події
  • ru
  • cz
  • ua
  • tr
  • en
  • lt
  • bg
  • az
  • sv
  • no
  • dk
  • at

Сьогодні, 31 березня, під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ в останній момент було досягнуто консенсусу серед країн-учасниць щодо продовження мандату місії ОБСЄ в Україні. Це рішення не давалося легко і напередодні, 26 березня, Міністерство закордонних справ України публічно сигналізувало, що деякі держави-учасниці ОБСЄ намагалися блокувати рішення про продовження мандата, що, безумовно, було вигідно виключно Російській Федерації.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде привітала продовження мандату СММ ОБСЄ в Україні та заявила, що він поширюється на всю територію України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Відповідна заява опублікована на сайті ОБСЄ.

США також привітали продовження мандата ОБСЄ в Україні й зазначили, що закликають надати повний доступ СММ до всієї території України, включно із Кримом.

Чому продовження місії СММ ОБСЄ в Україні важливе

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm також вітає рішення про продовження СММ ОБСЄ в Україні та наголошує, що за останні роки місія суттєво еволюціонувала від стану, який з 2014 року звикли в українському суспільстві позначати як “сліпі спостерігачі” до стану джерела, яке постійно надає нові важливі докази безпосередньої російської військової агресії.

Звісно, що публічні звіти СММ ОБСЄ й досі не оперують прямими вказівками на російську зброю або техніку, але в міжнародному експертному середовищі пристосувалися аналізувати ці звіті за найменуваннями техніки та виявляти чіткі свідчення того, що Росія постачає на окуповані території України сучасні зразки своєї зброї та техніки, яку, безумовно, можуть обслуговувати виключно кадрові військові фахівці ЗС РФ.

За останні роки за допомогою міні-БПЛА місії ОБСЄ в Україні було як вперше виявлено, так і вчергове підтверджено дані більш ранніх OSINT-розслідувань волонтерів міжнародної спільноти InformNapalm про цілу низку російських систем озброєння та техніки на Донбасі. Наведемо деякі приклади:

В грудні 2020 російські реактивні системи 2Б26 вперше потрапили у звіт СММ ОБСЄ на Донбасі.

В лютому 2019 безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував новітній російський комплекс радіорозвідки “ТОРН”.

Також почали періодично виявляти на Донбасі сучасний російський комплекс радіоелектронної боротьби РБ-341В “Леєр-3”.

Спостерігачі також періодично фіксували вторгнення військових автоколон з території РФ та приховане перекидання вантажів на Донбас через неконтрольовані ділянки кордону.

Російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж «Житель» також неодноразово фіксувався на окупованій частині українського Донбасу.

В листопаді 2020 саме спостерігачі СММ ОБСЄ на Донбасі вперше зафіксували новітній російський комплекс «Наводчик-2».

В березні 2020 новітня російська техніка РБ-341В «Леєр-3», Р-934Б «Синиця» та РБ-636 «Свєт-КУ» на Донбасі потрапляла на аерофотознімки з БПЛА місії ОБСЄ.

Звісно, серед чисельних позитивних моментів не обійшлося і без негативу, бо на початку 2020 року серед спостерігачів ОБСЄ на Донбасі стало більше громадян Росії й у звітах місії стали помічати маніпуляції.

Але найбільш резонансним за останній рік став фотодоказ вже в лютому 2021 року від СММ ОБСЄ, що на Донбасі вперше зафіксували російську РЛС 51У6 “Каста-2Е1”, яку росіяни поспіхом намагалися замаскувати під тканиною кольорів українського прапора.

З огляду на зазначені у цій статті матеріали міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm констатує значне зростання ефективності роботи місії ОБСЄ в останні роки й закликає звертати більшу увагу на потенціал звітів місії для дослідження фактів російської військової агресії проти України.

В цьому матеріалі ми розглядали лише один з аспектів роботи місії, не зупиняючись на моніторингах обстрілів, які також мають велике значення.


Читайте також інші тематичні матеріали на InformNapalm

  • Волонтери опублікували масштабну інтерактивну базу даних російської агресії (Оновлено 15.03.2021)
  • Волонтери зібрали докази участі 35 військових підрозділів ЗС РФ у операції захоплення Криму (Оновлено 23.11.2020)
  • На Донбасі вперше зафіксували новітній російський комплекс «Наводчик-2»
  • РФ перекидала на Донбас свої комплекси 1Л259 «Зоопарк-1» ще у 2014 році (ФОТОДОКАЗ)
  • Ідентифіковані солдати ЗС РФ, які загубили БПЛА «Тахіон» на Донбасі
  • На Донбасі зафіксували російський багатоцільовий бронеавтомобіль «Тигр» з комплексу МК-БЛА-01 (ВІДЕО)
  • Новітня російська техніка на Донбасі потрапила на аерофотознімки з БПЛА (ФОТО + координати)
  • Російський БПЛА “Орлан-10” складається з деталей виробництва США та інших країн — фотозвіт
Публікацію підготував Роман Бурко. Поширення і передрук з активним посиланням на джерело вітаються. (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0). Українські сторінки спільноти InformNapalm в соцмережах: Facebook / Тwitter / Telegram.

InformNapalm не отримує жодної фінансової підтримки від урядів чи донорів. Забезпечувати роботу сайту допомагають лише волонтери спільности та наші читачі. Ви також можете стати одним з волонтерів чи підтримати розвиток унікального волонтерського розвідувального ресурсу InformNapalm внесками через Patreon.

Tags: СММ ОБСЄ

Comments are closed.

Інтерактивна база даних російських підрозділів, задіяних до повномасштабного вторгнення в Україну

Оновлена OSINT база даних російської військової агресії

Архіви записів

Пошук

Сайт міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm - українська мовна версія

InformNapalm - це інтернет-ресурс, який збирає та публікує факти про війну Росії проти України, подробиці про російських окупантів та новини про російську гібридну війну. Окрім зібраної інформації, ми також обробляємо відео, фотографії, супутникові знімки та соціальні мережі. Важливу роль у нашій роботі відіграють інсайдерські джерела в тилу ворога. Волонтери InformNapalm розробили унікальну цифрову базу даних з російським озброєнням і військовими підрозділами, які беруть участь у бойових діях в Україні. Крім того, InformNapalm інформує світ про реальну роль російського режиму в триваючих гібридних конфліктах в Грузії, Сирії та інших країнах Східної і Центральної Європи та Близького Сходу.

CC BY 4.0 – Контент доступний за ліцензією Creative Commons 4.0 International License, якщо в статті не вказано інше.

  • Головна
  • Privacy Policy
  • Контакти