“Події останніх днів, здається, підтверджують гірку правду про те, що більшість країн Західної Європи схоже змирились з анексією Криму Росією і не докладають достатньо зусиль, щоб ізолювати імперію Володимира Путіна на міжнародній арені. Не бачачи політичного опору, Кремль доводить до кінця широкомасштабну операцію під кодовою назвою “Білорусь”. Її мета полягає в тому, щоб стерти цю країну з карти Європи”, – про це пише польський журналіст Конрад Висоцький на сторінках видання Niezalezna.pl.
“Звичайно, справа стосується повернення Росії права голосу в ПАРЄ, якого її позбавили в 2014 році після нелегальної окупації Криму. Це сталося, незважаючи на те, що Росія регулярно відкидає заклики відмовитися від окупації, більш того, вона проводить мілітаризацію півосипрву та сіє там політичний терор. За іронією долі головна ідея ПАРЄ – захист прав людини.
Росія прекрасно розуміє, що раз Захід по-своєму прийняв окупацію півострова, який офіційно належить Україні, то Москва може не очікувати ніякої рішучої реакції центрів європейської влади – Берліна, Брюсселя і Парижа – в разі ревізії кордонів на “старому континенті”. Цей варіант Кремль вже випробував в Грузії, де протягом декількох років армія Російської Федерації послідовно пересуває прикордонні стовпи всередину країни.
Однак на цей момент ситуація набагато простіше і не вимагає “партизанських дій під місяцем”, тому що справа стосується Білорусі. Будь-яка дія Росії відносно цієї країни визначається положеннями договору про “Союзну державу”, який регулює співпрацю обох країн практично у всіх областях. Більш того, Білорусь повністю залежна від Росії в фінансовому плані, і цей процес буде лише посилюватися – отже, ми маємо готовий рецепт анексії в “білих рукавичках”, без єдиного пострілу і збройного втручання”, – наголошує польський журналіст.
“Анексія Білорусі відкриє Володимиру Путіну можливість залишатися при владі ще довше. Нинішній президентський термін лідера Російської Федерації закінчується в 2024 році, і офіційно він не може бути переобраний. Але якби на карті Європи з’явилася нова союзна формація, вочевидь, що очолив би її Путін. В такому випадку лічильник президентського терміну обнулився б.
Одночасно президентський палац в Мінську повинен буде звільнити Олександр Лукашенко. Швидше за все він зі своєю політичною верхівкою перейде на менш значні посади. Можливо, мінський палац буде перейменований в другу офіційну резиденцію Путіна, куди б він запрошував менш бажаних гостей”, – міркує Висоцький.
“Знаменними, однак, є слова Лукашенка з нагоди Дня незалежності Білорусі: “Ми можемо попросити, щоб вони нас захищали, – ядерну парасольку, гіперзвукову зброю та інше. Ви хочете до складу Росії, щоб вона нас захистила? Ні. І я не хочу”. Але вже незабаром Лукашенко не треба буде піклуватися про такі проблеми. Всіма питаннями займеться центр в Кремлі. Президенту Білорусі тільки і залишиться що наспівувати слова гімну Союзної держави, затвердженого в грудні 2018 року”, – резюмує польський журналіст.
Текст також вийшов у тижневику «Газета Польська» №28 (1352) / 2019.
Нагадаємо, що волонтери міжнародної спільнота InformNapalm також постійно звертають увагу на військово-політичні кроки РФ по відношенню до Білорусі.
Читайте також по темі:
На параді в Мінську зафіксований російський офіцер – потенційний свідок у справі збиття MH17
У параді в Мінську бере участь підрозділ 275-го САП, військовослужбовці якого обстрілювали Маріуполь
В Білорусь прибувають підрозділи та військова техніка Збройних сил РФ
Білорусь: протекторат Росії чи суверенне державне утворення?
Проект IN SIGHT – полум’яні новини в полі зору. Це проект українського новинного агрегатору від спільноти InformNapalm. Ми плануємо розміщувати цікаві новини та блоги в цей окремий розділ сайту, щоб не змішувати їх з основними розслідуваннями нашої команди. Вважаємо, що такий новинний агрегатор буде також цікавий та корисний для наших читачів.
No Responses to “Польський журналіст вказує, що слабкість Європи відкриває Путіну шлях до анексії Білорусі”