
Дрон на Специалната мониторингова мисия на ОССЕ в Украйна засякъл най-новия руски комплекс за радиоразузнаване «ТОРН» на територията на временно окупирания Донбас. Това се казва в оперативния доклад на мисията.
«На 10 февруари дрон на СММ с малък радиус на действие откри: 2 БМП-1 (едната от които в двора на жилищна сграда) и 1 комплекс за радиоразузнаване «ТОРН» на шаси от камион (КАМАЗ), който беше паркиран край жилищна сграда в Новогригориевка», — се казва в доклада.
Припомняме, че доброволците от разследващата общност InformNapalm още през 2015 година публикуваха снимкови доказателства за разполагането на руски комплекси за радиоразузнаване на ВС на РФ «Торн» и «Таран» в базата на терористите от «Спарта» в окупирания Донецк.
На 1 септември 2015 година, екипът на InformNapalm съобщи за разкрит комплекс за радиоразузнаване «Торн» около летището в Донецк край разрушена многоетажна жилищна сграда на адрес: Донецк, ул. Взлетная, 11а.
Повече доказателства за регистрирането на руска военна техника в окупирания украински Донбас ще намерите в базата данни с OSINT-разследванията на общността InformNapalm.
Добре е, че наблюдателите от мисията на ОССЕ започват по-активно да осветяват фактите за руската агресия срещу Украйна, макар и понякога с голямо закъснение.
![]()










Read the latest book “Donbas in Flames. Guide to the Conflict Zone” published by Prometheus Center. This guide will be useful to journalists, researchers, war experts, diplomats and general readers seeking information on the war in Donbas.


No Responses to “Най-новият руски комплекс за радиоразузнаване «ТОРН» отново засечен в окупирания Донбас”