
Екипът на InformNapalm.org продължава да регистрира престъпленията на руските екстремисти в окупирания Донбас.
При анализа на „приятелите“ на екстремиста Вадим Комар в предишната свързана тема: „Руски РСЗО се прикриват на фронтовата линия в Донбас“ открихме, че терористите са организирали позициите си в средата на квартал с високи жилищни сгради в град Первомайск. Също така екстремистите са заели и позиции по покривите им с ПЗРК „Игла“, а в апартаменти на тези жилищни сгради са оборудвали огневи гнезда.
На снимката направена на покрива на сградата се регистрира КШМ (командно щабна машина) и военен камион покрит с брезент с бял знак на покрива си за идентификация от въздуха. Също така тази КШМ се вижда на същото място на други снимки поставени от екстремистите в социалната мрежа през май и август 2015 г.
Обърнете внимание, че снимките са направени от едно и също място в близост до входа на жилищната сграда, но по различно време. Първо на снимката през май тревата и листата на дърветата имат ярък и наситен цвят, а на августовската снимка листата на дърветата са вече жълтеникави, тоест снимките съответстват на посочените дати на тях. И второ – прозорците на 3-я и 4-я етажи на снимката през май са разбити, а на снимката от август – вече са покрити с дъски.
Както виждаме за руските екстремисти това е постоянна позиция, а хората живеещи там – са заложници. Всичко е така, както говореше Путин: „Нашите войски няма да са отпред, а зад жени и деца …“.
Напомняме, че през март 2015 г. дронът на „Армия SOS“ на 2 км от тези многоетажни жилищни сгради на паркинга на друга многоетажна жилищна сграда регистрира реактивна система за залпов огън БМ-21 „Град” и камион с боеприпаси.
Във видеото от март с дронът може да се наблюдава многоетажната жилищна сграда на ул. „Ленин“, гр. Первомайск, за която става дума тук.
В един от кадрите на видеото се вижда военна техника паркирана между жилищните сгради.
По този начин руските терористи не само, че не изпълняват споразуменията насочени за намаляване на напрежението в региона за да се запази живота на цивилните граждани, но и провокират силите на АТО обстрелвайки повсеместно от дворове и жилищни сгради, използвайки мирното население за жив щит.
© Материалът е подготвен от @BuTaJIu4eK специално за сайта InformNapalm. Превод: M Dian. При копиране и използване на материала е задължително поставянето на линк към автора и нашия проект






















Read the latest book “Donbas in Flames. Guide to the Conflict Zone” published by Prometheus Center. This guide will be useful to journalists, researchers, war experts, diplomats and general readers seeking information on the war in Donbas.


No Responses to “В Первомайск жилищна сграда е щит за руските екстремисти”